25 Մարտ 2025Մարտի 28-ին ժամը 15:00 Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում գործող 020 Մանկավարժության մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա  Նարե Արթուրի Ղազարյանի թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանությունը։
25 Մարտ 2025Մարտի 27-ին ժամը 12:00 Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում գործող 020 Մանկավարժության մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա  Հռիփսիմե Կարապետի Մարոնյանի թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանությունը։
26 Փետ. 2025Փետրվարի 27-ին ժամը 12:00 Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում գործող 064 Հոգեբանության մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա Նոնա Վահանի Գյուլամբարյանի թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանությունը։
17 Փետ. 2025Փետրվարի 27-ին ժամը 14:00-ին  ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտում գործող 037 Ինֆորմատիկայի մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա Կարեն Արթուրի Մաստոյանի թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանությունը։
04 Փետ. 2025Փետրվարի 14-ին ժամը 14:00-ին  ՀՀ ԳԱԱ Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտում գործող 037 Ինֆորմատիկայի մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա Արթուր Պապինի Վարդանյանի թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանությունը։
10 Հնվ. 2025Մասնագիտական խորհուրդների ժամկետը լրանալու կապակցությամբ անհրաժեշտ է մինչև 2025 թվականի հունվարի 31-ը Բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտե ներկայացնել համապատասխան հայտեր՝ կցելով խորհրդի անդամների մասին 2024թ., իսկ նոր անդամներ ընդգրկելու դեպքում՝ 2020-2024թթ. տվյալները` հիմք ընդունելով «ՀՀ-ում…
25 Դեկ. 2024Հունվարի 24-ին ժամը 14։30-ին  Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում գործող 032 Կառավարման և ավտոմատացման մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա Նարեկ Հայկի Չուխաջյանի թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանությունը։
11 Դեկ. 2024Դեկտեմբերի 12-ին ժամը 12:00 Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում գործող 064 Հոգեբանության մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա Ջեմմա Սամվելի Բաղդասարյանի թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանությունը։
20 Նոյ. 2024Դեկտեմբերի 20-ին ժամը 14։30-ին  Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում գործող 032 Կառավարման և ավտոմատացման մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա Արմանդ Կարենի Կարապետյանի թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանությունը։
10 Հոկ. 2024Հոկտեմբերի 11-ին ժամը 14:00 Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում գործող 046 Ռադիոտեխնիկայի և էլեկտրոնիկայի մասնագիտական խորհրդում տեղի կունենա Արմեն Վրեժի Բաբայանի թեկնածուական ատենախոսության պաշտպանությունը։